Zlaté prsteny

102 položek celkem
Zlatý prsten se safírem a brilianty.
11 900 Kč
Kód: 2616
Art Deco zlatý prsten.
15 000 Kč
Kód: 2613
Art Deco zlatý prsten.
17 900 Kč
Kód: C396
Art Deco prsten ve tvaru mašle Kód: C392
Zlatý prsten s safírem a briliantem Kód: C390
Art Deco prsten - zlato 18ct
17 900 Kč
Kód: C387
Tanzanitový zlatý prsten s diamanty
23 900 Kč
Kód: C386
Zlatý prsten s Iolitem a diamanty
8 500 Kč
Kód: 2574
Tanzanitový platinový prsten Kód: C383
Tanzanitový zlatý prsten
17 900 Kč
Kód: C381
Nahoru
Další produkty

Zlaté šperky se odjakživa díky svému materiálu řadily k nejluxusnějším šperkům vůbec. Šperky ze zlata však nejsou ceněné jen pro svůj jedinečný vzhled, ale také skutečnost, že

Zlaté prsteny mají bohatou historii, která sahá až do dávných civilizací. Zlato bylo v minulosti považováno za vzácný kov, který symbolizoval bohatství a moc. První zlaté prsteny se objevily v Egyptě v době starověkého Egypta, kde byly používány jako ozdoby faraonů a bohatých občanů.

V antickém Řecku a Římě byly zlaté prsteny považovány za symbol autority a moci. Římské legie měly zlaté prsteny jako symbol jejich věrnosti a oddanosti Římské říši. V období středověku byly zlaté prsteny spojovány s církví a náboženstvím, a byly často zdobeny drahokamy a symboly křesťanské víry.

V renesanci se zlaté prsteny staly symbolem krásy a umění. Zlatníci a klenotníci té doby se zaměřovali na výrobu uměleckých a velmi zdobených prstenů, které byly vyrobeny s precizním řemeslným zpracováním.

Během 20. století se zlaté prsteny staly populárními jako svatební prsteny, které symbolizují trvalou lásku a oddanost. Moderní zlaté prsteny jsou vyráběny s využitím moderních technologií a mohou být zdobeny různými drahokamy a motivy.

Dnes jsou zlaté prsteny oblíbeným doplňkem a jsou k dostání v mnoha různých designech a stylech. V závislosti na osobních preferencích a módních trendech, mohou být zlaté prsteny jednoduché a elegantní nebo zdobené a nápadité.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz