Achát

Achát je drahým kamenem, který na první pohled poznáte podle typických pruhů. Jakou barvou se tento kámen, jenž je již od pradávna součástí šperků, pyšní? Acháty nabízí hned několik barev, od bílo-šedé a růžové přes zelenou a modrou až po černou. Za nejvzácnější barvu je považovaná takzvaná ohnivá. Tato barva v sobě propojuje odstíny žluté, fialové a červené. Mezi nejznámější odrůdy achátu patří achát mechový, achát korálový nebo achát bleskový. A kde že se vzalo jméno tohoto výjimečného kamene? Pochází z historického názvu řeky Achates na Sicílii.

Vlastnosti achátu

Drahým kamenům jsou často přisuzovány výjimečné vlastnosti a ani achát není výjimkou. Achát je považovaný za uklidňující kámen, který harmonizuje tělo i mysl, podporuje sebedůvěru, posiluje lásku a přináší pocit bezpečí a jistoty. 

Zajímavosti o achátu

Achát je jedním z nejstarších známých nerostů a jeho krásy a výjimečnosti si všimli již ve středověku. Za největší naleziště achátů se považuje německé město Ibar-Obertsain. Acháty však najdeme i u nás, nejvíce nalezišť je v oblasti Krušných hor, Čech a Moravy.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz