Granát

1 položek celkem

Cena

30003001
130003001
C
granát
Vyprodáno
3 000 Kč
Kód: K006

Jen málokterý drahý kámen je s naší zemí tak úzce spojený jako granát. Tento krásný kámen je tradičně spojovaný s výraznou červenou barvou, vyskytuje se však hned v celé řadě barev. Kromě červeného granátu se můžete setkat také se žlutým, světle zeleným nebo oranžovým zbarvením. Jeho název je odvozený od latinského slůvka granum, jež v překladu zní zrnko. Typicky zaoblený tvar kamene i jeho barva totiž připomíná zrnko granátového jablka.

Vlastnosti granátu

Granát je díky své nádherné červené barvě nazývaný jako kámen vášně a lásky. Šperky zdobené granátem jsou tedy skvělým tipem na dárek k výročí. Tento kámen je také po dlouhá léta používán jako amulet, který varuje před nebezpečím, a věří se, že přináší sebedůvěru a odvahu.

Zajímavosti o granátu

Na území České republiky bylo naleziště granátů objeveno již v 16. století a napomohlo rozvoji šperkařství především v Jablonci nad Nisou. Nejznámějším granátem světa je granátová brož z 19. století, která patřila Jacqueline Kennedy Onnassis a v roce 1996 se vydražila za 145 000 dolarů.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz