Granát

1 položek celkem
C
granát
Skladem (1 ks)
3 000 Kč
Kód: K006

Jen málokterý drahý kámen je s naší zemí tak úzce spojený jako granát. Tento krásný kámen je tradičně spojovaný s výraznou červenou barvou, vyskytuje se však hned v celé řadě barev. Kromě červeného granátu se můžete setkat také se žlutým, světle zeleným nebo oranžovým zbarvením. Jeho název je odvozený od latinského slůvka granum, jež v překladu zní zrnko. Typicky zaoblený tvar kamene i jeho barva totiž připomíná zrnko granátového jablka.

Vlastnosti granátu

Granát je díky své nádherné červené barvě nazývaný jako kámen vášně a lásky. Šperky zdobené granátem jsou tedy skvělým tipem na dárek k výročí. Tento kámen je také po dlouhá léta používán jako amulet, který varuje před nebezpečím, a věří se, že přináší sebedůvěru a odvahu.

Zajímavosti o granátu

Na území České republiky bylo naleziště granátů objeveno již v 16. století a napomohlo rozvoji šperkařství především v Jablonci nad Nisou. Nejznámějším granátem světa je granátová brož z 19. století, která patřila Jacqueline Kennedy Onnassis a v roce 1996 se vydražila za 145 000 dolarů.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení