Jaký význam mají barvy drahokamů?

Slyšeli jste někdy o tom, že mají drahokamy magické vlastnosti? Lidé už od nepaměti přisuzovali drahým kamenům jedinečné vlastnosti a léčivé schopnosti, které byly nerozlučně spojeny s jejich barvou. Ve chvíli, kdy si koupíte šperk s drahokamem, tak nezískáte jen nádherný doplněk, ale také amulet, jenž dokáže ovlivnit vaše tělo a mysl. Zajímá vás, jaké schopnosti mají jednotlivé barvy drahokamů? Pohodlně se usaďte a pusťte se do čtení.

Bílé drahokamy

Bílé drahokamy, k nimž se řadí také jeden s nejoblíbenějších drahokamů vůbec, tedy diamant, symbolizují čistotu, laskavost a nevinnost. Věří se, že bílé drahokamy dokáží nositelům restartovat život a vydat se na novou životní cestu.

Které drahokamy se pyšní bílou barvou?

Mezi bílé drahokamy patří již zmíněný diamant, safír, křemen, topaz nebo perly.

Černé drahokamy

Stabilita, tajemnost i respekt je nerozlučně spojený s drahými kameny v černé barvě. Černé drahokamy se v poslední době těší čím dál tím větší oblibě, protože působí velmi moderně a luxusně.

Které drahokamy vynikají černou barvou?

K černým drahokamům řadíme černé perly, turmalín, achát nebo safír.

Červené drahokamy

Asi každý z nás má červenou barvu spojenou s láskou a vášní. Červené kameny však symbolizují také vitalitu, odvahu a důvěru a v Asii jsou považované za kameny radosti a prosperity. Zajímavé je, že je červená barva drahokamů jednou z nejvzácnějších.

Které drahokamy zdobí červená barva?

Mezi nejznámější červené drahokamy patří rubín, granát nebo turmalín.

Růžové drahokamy

Proč se ozdobit růžovým drahokamem? Růžová barva v sobě nese ženskost, něžnost, mladistvost a je také považovaná za barvu krásy a lásky. Věří se, že růžové kameny jejich majitelům zvyšují sebevědomí.

Které drahokamy jsou oděné do růžové barvy?

Toužíte po šperku s růžovým kamenem? Pořiďte si růženín, turmalín, morganit nebo třeba růžové perly.

Žluté drahokamy

Možná už tušíte, že žluté drahokamy symbolizují radost, energii a v neposlední řadě také inteligenci. Šperky se žlutým drahým kamenem jsou skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí podpořit svou kreativitu.

Které drahokamy září žlutou barvou?

K žlutým drahokamům se řadí citrín, jantar, turmalín nebo křemen.

Modré drahokamy

Co symbolizuje modrá barva drahokamů? Pravdu, mír a mládí. Věří se, že šperky s modrým drahým kamenem jejich majitele uklidňují a odstraňují potíže s komunikací.

Které drahokamy mají modrou barvu?

Modrou barvou se pyšní safír, akvamarín, tyrkys, topaz, achát nebo třeba apatit.

Zelené drahokamy

Také zelené drahokamy se těší obrovské oblibě. Zelená barva je totiž symbolem klidu, přírody i hojnosti. Ozdobte se šperkem se zeleným drahokamem i vy a očekávejte prosperitu.

Které drahokamy jsou zelené?

Zelenou barvou okouzluje například smaragd, safír, olivín, turmalín, alexandrit nebo opál.

Jaká barva drahokamů je nejblíže vašemu srdci? A věříte na magické vlastnosti jednotlivých barev?

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz