Apatit

Apatit je druhem fosfátového minerálu, který se v přírodě objevuje hned v celé řadě barevných odstínů. Na tyto drahokamy můžete narazit v zelené, žluté, fialové, bezbarvé, hnědé, šedé i růžové barvě. Velmi zajímavý je původ názvu tohoto kamene. Je odvozen od řeckého slova apatein, v překladu oklamat. Drahokam byl totiž často mineralogy zaměňovaný za jiné kameny.

Vlastnosti apatitu

Apatit je označovaný jako kámen kreativity a intelektu. Apatit pomáhá doplňovat ztracenou energii a podporuje přátelství i sebevědomí. Věří se také, že potlačuje negativní emoce v podobě strachu, hněvu nebo smutku.

Zajímavosti o apatitu

Jedním z nejznámějších apatitů světa je takzvaný Roeblingův purpurový apatit, který je považovaný za jeden z nejkrásnějších apatitů světa. Tento drahokam má rozměry 3 x 3,8 x 4,3 cm a karátovou váhu 500 ct. Zajímavostí také je, že se mikroskopické krystalky apatitu nacházejí v kostech a zubech obratlovců, a to včetně lidí.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení