Smaragd

1 položek celkem
Dva přírodní smaragdy 0,73 a 0,70 ct Kód: K035

Drahokam smaragd je šesterečným minerálem a zároveň je nejcennější odrůdou minerálu berylu. Tento nádherný kámen charakteristický svou sytě zelenou barvou nese své pojmenování podle řeckého slova „smaragdos“, které v překladu znamená zelený drahokam. Mezi nejznámější naleziště tohoto výjimečného drahokamu patří Kolumbie.

Vlastnosti smaragdu

Smaragd je kamenem lásky. Navrací lásku do života a spojuje nás s přírodou. Nádherně zbarvený drahokam také posiluje paměť a je považovaný za silný ochranný kámen, který chrání jeho nositele ve spánku. Jedná se také o kámen prosperity, věří se, že podporuje dobré obchody.

Zajímavosti o smaragdu

Jedním z nejslavnějších smaragdů světa je takzvaný Mogul Smaragdu. Tento výjimečný kámen o váze 217,80 ct s výškou 10 cm byl nalezený v roce 1695 a je z jedné strany popsaný modlitebními texty a jeho druhou stranu zdobí květinové ornamenty. Zajímavostí také je, že je smaragd kamenem měsíce května, protože v sobě nese barvu jara.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení