Křišťál

Křišťál patří k nejrozšířenějším minerálům vůbec a dokazuje, že tvrzení „v jednoduchosti je krása“ je pravdivé. Tento jedinečný kámen je bezbarvou odrůdou křemene a většinou se v přírodě vyskytuje ve formě krystalů. Zajímá vás, kde se vzalo jméno křišťál? Vědci dříve křišťál považovali za zkamenělý led, jeho jméno tak odvodili z řeckého výrazu krustallos, tedy led.

Vlastnosti křišťálu

Křišťál je vyhledávaný pro své výjimečné účinky. Je považovaný za symbol světla a věří se, že tělo nabíjí novou energií, vitalitou a silou. Tento bezbarvý kámen také zbavuje lidi nespavosti a má schopnost přeměňovat negativní energii na pozitivní. Napomáhá také soustředění.

Zajímavosti o křišťálu

Z křišťálu se vyrábějí věštecké křišťálové koule, podle legend totiž dokáže právě křišťál poodhalit budoucnost. Další legendy zase praví, že bohové pili víno pouze z křišťálových pohárů, proto byly taky křišťálové džbány a číše považovány v Římě za nádobí hodné jen nejbohatších lidí a císaře. 

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení