Proč jsou drahokamy skvělou investicí?

Chcete zhodnotit své peníze a přemýšlíte, zda investovat do nemovitostí nebo cenných papírů? Zvažte další možnost, kterou jsou investiční diamanty. Důvodů, proč se investice právě do třpytivých drahých kamenů vyplatí, existuje hned celá řada. Jedním z nich je skutečnost, že cena diamantů, s výjimkou 70. let a roku 2008, neustále roste, a to až o 10 %. Zajímají vás i další důvody, proč proměnit své peníze v diamanty? Následující článek vám řekne více.

Co je investiční diamant?

Za investiční diamant je považovaný drahý kámen vysoké hodnoty, který není součástí šperků. Cena investičních diamantů se odvíjí od jejich čistoty, váhy v karátech, barvy a brusu. Tato cena by měla být vždy stanovená odborníkem a doložená mezinárodním certifikátem. Důvodem, proč cena diamantů neustále roste, je vysoká poptávka a zároveň zmenšující se nabídka, která je dána úbytkem ložisek diamantů.

Malý diamant, obrovská hodnota

Na světě je jen málo předmětů, které jsou menší a zároveň cennější než právě diamant. Pokud investujete do diamantů 1 milion korun, hmotnost diamantů může být pouhých 0,10 gramů. Díky tomu je velmi snadné diamanty uskladnit nebo je libovolně převážet.

Vysoká hodnota napříč celým světem

Ať se rozhodnete investiční diamanty opatřené mezinárodním certifikátem prodat u nás v České republice, v jiné zemi Evropy, nebo třeba v Americe, můžete se spolehnout na to, že na jeho hodnotu nemá vliv místo, kde se nacházíte. Cena diamantů se totiž napříč celým světem řídí mezinárodním ceníkem Rapaport. Diamanty můžete snadno prodat na specializovaných diamantových burzách, které se konají například v New Yorku, Izraeli nebo Antverpách.

Ne nadarmo se říká, že diamanty jsou věčné

Ve chvíli, kdy investujete do nemovitostí, musíte počítat s tím, že jejich hodnota časem klesá. U diamantů tomu tak však není. Nejstarší diamanty jsou staré zhruba 3,3 miliardy let a pyšní se tím, že patří k nejtvrdším materiálům na světě. Jsou tedy stálé, nemění se a mohou být dále uchovávané i stovky let.

Cena diamantů není závislá na dalších komoditách

Zatímco u mnoha investic musíte počítat s tím, že mohou být závislé na jiných komoditách, u diamantů to neplatí. Tuto investici tak oceníte například i během finanční krize.

Diamanty nemusíte evidovat

Další nespornou výhodou investice do diamantů je skutečnost, že diamanty nemusíte evidovat. Pokud tedy nechcete, aby měl o vašich financích každý přehled, je investice do diamantů sázkou na jistotu.

Přemýšlíte i vy o tom, že investujete do diamantů? Vsaďte i vy na třpytivou budoucnost.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz