Morganit

Morganit, nazývaný také jako růžový smaragd, je odrůdou berylu. Běžně se vyskytuje v bledě růžové, fialové, lososové a broskvové barvě. Název tohoto krásného růžového drahokamu má na svědomí klenotník od Tiffaniho, jenž jej pojmenoval po známém sběrateli drahokamů Johnu Morganovi. Mezi významná naleziště morganitu patří Madagaskar a Brazílie.

Vlastnosti morganitu

Morganit, se kterým se můžete setkat i pod názvem růžový beryl, je kamenem klidu, radosti a vnitřní síly. Tento drahokam má schopnost uklidňovat a posilovat radost. Zvyšuje také sebedůvěru a zahání stres a mírní vztek a zlost. V neposlední řadě posiluje moudrost, otevřenost a sympatie. Lidé jej také považují za kámen lásky a soucitu.

Zajímavosti o morganitu

Největší morganit světa se v současnosti nachází v Britském muzeu. Nalezen byl na Madagaskaru a pyšní se váhou 598 ct. Zajímavostí je nepochybně také skutečnost, že k vlastnostem kamene patří výrazně červená fluorescence ve chvíli, kdy je vystavený rentgenovému záření.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení