Turmalín

3 položek celkem

Cena

750025000
1750025000
A
25 000 Kč
Kód: K004
D
10 000 Kč
Kód: K003
F
7 500 Kč
Kód: K002

Turmalín patří mezi drahokamy, které uchvacují svým zbarvením. Tento kámen může obsahovat stopy železa, titanu a manganu, které mají zásluhu na jeho barvě. Zajímavostí je, že na světě nenajdete dva turmalíny, které by byly identické. Tento kámen může mít zelené, modré, červené, žluté i růžové zbarvení. A odkud pochází jeho název? Z původního srílanského jazyka, který slovem turmalín označoval „kámen, který přitahuje popel“. Nejvzácnějším druhem turmalínu je drahokam paraiba.

Vlastnosti turmalínu

Turmalín je ceněný kvůli tomu, že přináší jeho majiteli radost a pohlcuje negativní emoce, stres i strach. Tento kámen zvyšuje sebedůvěru, podporuje nezávislost a napomáhá k pochopení sebe sama i druhých lidí.

Zajímavosti o turmalínu

Bezbarvé turmalíny našly dříve své uplatnění v optice, brousily se z nich brýlové čočky. Zajímavostí také je, že se turmalíny díky své elektrické vodivosti používají v elektrotechnice. Za nejznámější turmalín světa je považovaný takzvaný Caesarův rubín. Tento nádherný růžový kámen daroval švédský král Gustav III. ruské carevně Kateřině II. Veliké.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz