Turmalín

3 položek celkem
F
7 500 Kč
Kód: K002
D
10 000 Kč
Kód: K003
A
25 000 Kč
Kód: K004

Turmalín patří mezi drahokamy, které uchvacují svým zbarvením. Tento kámen může obsahovat stopy železa, titanu a manganu, které mají zásluhu na jeho barvě. Zajímavostí je, že na světě nenajdete dva turmalíny, které by byly identické. Tento kámen může mít zelené, modré, červené, žluté i růžové zbarvení. A odkud pochází jeho název? Z původního srílanského jazyka, který slovem turmalín označoval „kámen, který přitahuje popel“. Nejvzácnějším druhem turmalínu je drahokam paraiba.

Vlastnosti turmalínu

Turmalín je ceněný kvůli tomu, že přináší jeho majiteli radost a pohlcuje negativní emoce, stres i strach. Tento kámen zvyšuje sebedůvěru, podporuje nezávislost a napomáhá k pochopení sebe sama i druhých lidí.

Zajímavosti o turmalínu

Bezbarvé turmalíny našly dříve své uplatnění v optice, brousily se z nich brýlové čočky. Zajímavostí také je, že se turmalíny díky své elektrické vodivosti používají v elektrotechnice. Za nejznámější turmalín světa je považovaný takzvaný Caesarův rubín. Tento nádherný růžový kámen daroval švédský král Gustav III. ruské carevně Kateřině II. Veliké.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení