Rubín

1 položek celkem
Přírodní rubín 0,90 ct
10 000 Kč
Kód: K033

Jeden z nejcennějších drahokamů světa? Rubín, růžově až červeně zbarvený kámen, jenž je ceněný nejen pro svou výjimečnou barvu, ale také tvrdost a odolnost. Původ názvu tohoto drahokamu není přesně známý. Někteří odborníci se domnívají, že je odvozený od latinského slova „ruber“ označující červenou barvu a jiní si myslí, že za vznikem názvu stojí sanskrtské slovo „ratanraj“, které v překladu znamená král drahokamů. Mezi naleziště rubínu patří zejména Afrika, Asie, Austrálie, Grónsko a Madagaskar.

Vlastnosti rubínu

Rubín je známý jako kámen bohatství a ochrany. Lidé věří, že přináší sílu a energii a naopak oslabuje smutek a strach a zahání negativní myšlení. Známý drahokam také dodává odvahu a zajišťuje klidný spánek bez nočních můr.

Zajímavosti o rubínu

Rubíny jsou součástí českých korunovačních klenotů a zdobí korunu a žezlo. Zajímavostí také je, že se synteticky vyrobené formy rubínu využívají v průmyslu.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení