Akvamarín

Nádhernou barvou vodní hladiny, tedy světle modrou, se pyšní akvamarín. Drahý kámen, za jehož úchvatnou světle modrou barvou stojí dobré částečky železa, které obsahuje. To, že je tento kámen nerozlučně spojený s jedním z nejúchvatnějších živlů světa, tedy s vodou, dokazuje i jeho název, jenž je odvozený z latinského aqua marina neboli mořská voda.

Vlastnosti akvamarínu

Akvamarín je považovaný za kámen bohyně moře Amfitríty a jsou mu přisuzované výjimečné vlastnosti. Věří se, že je tento kámen kamenem klidu, radosti a spokojenosti ve vztazích. Akvamarín potlačuje stres, zklidňuje mysl a bojuje proti strachu.

Zajímavosti o akvamarínu

Největší akvamarín na světě vážil neuvěřitelných 110 kg a byl nalezený u brazilského města Marabaia. Mezi další naleziště dechberoucího modrého kamene patří USA, Rusko, Srí Lanka či Zambie. Šperky s akvamarínem si oblíbila i anglická královna Alžběta II., která v roce 1953 obdržela náhrdelník a náušnice s akvamaríny od tehdejšího britského prezidenta. Modrá barva kamenů se jí zalíbila natolik, že si nechala zhotovit i akvamarínovou korunku.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz