Tanzanit

Tanzanit je drahokam, který je ceněný pro svou nádhernou modrou barvu. Tento kámen byl objeven až v roce 1967 a do povědomí se dostal díky světoznámé šperkařské firmě Tiffany & Co. Název kamene je odvozen od jeho doposud jediného naleziště, tedy od východoafrické Tanzanie. Jeho hodnota je o to vyšší, že jeho hlavní naleziště je v současnosti téměř vytěženo.

Vlastnosti tanzanitu

Tanzanit díky svému modrému zbarvení usnadňuje komunikaci a často se používá k meditacím. Tento jedinečný kámen také zmírňuje stres a do života vnáší klid a harmonii.

Zajímavosti o tanzanitu

Tanzanit byl objeven domorodými Masaji, kteří věřili, že je tento modrý kámen symbolem narození. Dodnes je tak tanzanit oblíbeným dárkem při narození dítěte. Nejslavnější tanzanit světa je k vidění v muzeu v Torontu. Je nazývaný jako „Královna Kilimandžára“, váží 242 ct a je součástí nádherného diadému plného diamantů. Největší objevený tanzanit světa váží neuvěřitelných 737 ct.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení