Tsavorit

Tsavorit je minerálem, který patří do skupiny granátů. Tento kámen, který byl nalezený v roce 1967 v Tanzánii, se vyznačuje výjimečnou sytě zelenou barvou. Jedná se o jeden z nejcennějších granátů vůbec a tsavority o váze větší než 2 karáty jsou extrémně cenné. Název drahokamu je odvozený od jeho naleziště, tedy národního parku Tsavo v Tanzanii. Mezi odrůdy tsavoritu patří malijský granát a mint granát, jenž je vzácnější světle zelenou odrůdou tsavoritu.

Vlastnosti tsavoritu

Tsavorit přináší sílu, vitalitu a také optimistický pohled na svět. Věří se, že tento zelený drahokam napomáhá hledat vnitřní krásu u sebe i ostatních a uvolňuje stres a napomáhá zvládnout finanční starosti.

Zajímavosti o tsavoritu

Díky sytě zelené barvě je tsavorit často zaměňovaný za smaragd, olivín nebo turmalín. Tento kámen je považovaný za symbol věčné lásky a života a podle odborníků patří mezi jeho naleziště pouze Tanzanie a Keňa. Za největší a nejčistější tsavorit světa se považuje kámen pocházející z dolu Merelani v Tanzanii o váze 325,15 ct.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení