Seznamte se s historií drahokamů

Také obdivujete křehkou krásu drahokamů? Jejich jedinečné barvy, lesk a magické vlastnosti? A chtěli byste se o těchto nádherných kamenech, které se proslavily především ve světě luxusních šperků, dozvědět něco více? Tento článek vám poodhalí něco z oslnivé historie drahokamů. Jste připraveni na příval zajímavých informací? Pak se pusťte do čtení.

4 zajímavosti o drahokamech

 1. Drahokamy mají jedinečné vlastnosti. Astrologové věří, že každý drahokam představuje znamení zvěrokruhu, čakru v těle a Boha nebo Bohyni.
 2. Podle Starého zákona dal Bůh Mojžíšovi deset přikázání napsaných na modrém safíru.
 3. Staří Egypťané vyráběli z modrých drahokamů modré oční stíny.
 4. Perly jsou jediným drahokamem, který vzniká uvnitř živého organismu, tedy perlorodky.

Drahokamy v egyptské historii

Egypťané pracovali s korálky a drahokamy v podobě karneolů, chalcedonů a ametystů již v roce 4000 před naším letopočtem. Drahokamy a slonovina pro ně však nebyly jen součástí šperků a klenotů, ale také prostředkem, skrze nějž komunikovali s bohy.

Drahokamy v čínské historii

 

Také čínská historie svědčí o využívání drahých kamenů. Nejstarší zmínka o drahokamech v čínské historii se datuje do roku 3600 před naším letopočtem. V Číně z drahokamů vyráběli nejen klenoty, ale také zbraně.

Drahokamy v indické historii

Co se týče drahokamů napříč indickou historií, úzce souvisí s diamanty, které byly poprvé zmíněny právě v Indii. V Indii jsou drahokamy nerozlučně spojeny s ajurvédskou medicínou, věří se, že mají vliv na psychickou i fyzickou stránku člověka.

Drahokamy v řecké historii

Podle Řeků zastupovaly drahokamy sílu bohů a bohyní. Proto také práškem z drahokamů pomazávali vojáky před bitvou, aby jim drahé kameny dodaly potřebnou sílu. Využívání drahokamů v řecké historii se datuje do roku 1600 před naším letopočtem.

Drahokamy v římské historii

Také staří Římané věřili v magické schopnosti drahých kamenů stejně jako Řekové a Egypťané. Podle záznamů používali drahokamy jako amulety zhruba od roku 500 před naším letopočtem. Používali safíry, granáty a perly, které byly skvělé pro léčení těla i mysli.

Drahokamy v evropské historii

Drahokamy se v Evropě zapsaly do historie především v době renesance. Takzvané léčebné krystaly byly užívány jako lék proti nejrůznějším neduhům především v 11. století. O léčivých vlastnostech drahokamů psal ostatně ve svých spisech například John Mandeville.

Drahokamy dnes

Drahé kameny jsou dodnes ceněné pro svou krásu, ale také pro své výjimečné vlastnosti. Mezi nejoblíbenější a nejpoužívanější drahé kameny patří kromě diamantů také smaragdy, rubíny, safíry, opály, granáty a spinely.

Který z drahokamů se vám líbí nejvíce? A věříte na léčebné účinky a magické vlastnosti těchto nádherných drahých kamenů?

 

 • Home
 • Design Shoptetak.cz

  Přihlaste se prosím znovu

  Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

  Děkujeme za pochopení.

  Přihlášení