Zlatý prsten s briliantem cca 0,15 ct

Kód: C346
5 500 Kč
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prvorepublikový Art Deco zlatý prsten s briliantem cca 0,15 ct.

Au 585/1000

Váha 1,71 g

Velikost 51 

----------------------------------------------------------------------

Art deco bylo umělecké a designové hnutí, které se prosadilo v první polovině 20. století a ovlivnilo mnoho oblastí, včetně módy a šperků. V této době byly vytvářeny mnohé nádherné zlaté briliantové prsteny, které jsou dnes považovány za klenoty.

Starožitné zlaté briliantové prsteny z období art deco jsou typicky velmi elegantní a sofistikované. Tyto prsteny byly často zdobeny geometrickými tvary, které byly populární v době art deco, jako jsou čtverce, trojúhelníky a kruhy. Mnohé z těchto prstenů také kombinovaly různé druhy drahých kamenů, jako jsou rubíny, safíry a smaragdy, aby vytvořily skutečně jedinečné kousky.

Zlaté briliantové prsteny byly také často zdobeny netradičními materiály, jako jsou například korálky nebo perly. Tyto prsteny byly často velmi výrazné a používaly se jako módní doplňky pro významné společenské akce, jako jsou například plesy.

Kromě toho se v období art deco objevily také zcela nové technologie pro tvorbu šperků, což umožnilo vznik velmi sofistikovaných a přesných geometrických tvarů. Tyto nové technologie umožnily vytvořit prsteny s velkým množstvím malých briliantů, které byly pečlivě uspořádány tak, aby vytvářely složité a dekorativní vzory.

Dnes jsou tyto starožitné zlaté briliantové prsteny z období art deco velmi ceněny sběrateli šperků a milovníky módy po celém světě. Tyto prsteny jsou považovány za skutečné klenoty, které představují vrchol stylu a elegance období art deco.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz