Zlatý diamantový prsten

Kód: S369
16 900 Kč
Momentálně nedostupné (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velice krásný zlatý diamantový prsten s 52 kusy diamantů.

Celková váha diamantů je cca 0,50 karátů.

Velikost prstenu: 55.

Materiál: Žluté zlato Au 585/1000.

Celková váha prstenu: 2,38 gramů.

.....................................................................................

Zlaté diamantové prsteny s jednoduchým brusem mají kořeny hluboko v historii, kdy se začaly prosazovat jako symbolem šlechty a bohatství. V průběhu staletí byly tyto vzácné šperky vyhledávány pro svou exkluzivitu a krásu.

Historie zlatých prstenů sahá až do starověku, kdy se zlato stalo symbolem královské moci a bohatství. Starověké civilizace, jako byly Egypťané, Féničané a Římané, věřily, že zlato má nadpřirozené vlastnosti a je spojeno s bohy. Zlaté prsteny s diamanty byly vyhraňovány a zdobeny různými vzory a symboly, aby vyjádřily náboženské nebo politické vyznání.

Ve středověku se zlaté diamantové prsteny staly oblíbenými mezi šlechtou a aristokracií. Tyto šperky byly velmi cenným dárkem a byly často dávány jako záruka lásky a oddanosti mezi dvěma šlechtici, kteří uzavřeli sňatek za účelem spojení rodin nebo získání politické výhody.

V renesanci se umělecké dovednosti zlatníků staly stále sofistikovanějšími, což umožnilo vytvářet složité a zároveň jemné zdobení na zlatých prstenech. Diamanty byly stále více vyhledávanými kameny pro svou krásu a brus, který zdůrazňoval jejich jas a zář.

S rozvojem obchodu v 18. a 19. století se diamanty a zlato staly více dostupnými i pro měšťanstvo. Zlaté diamantové prsteny se staly populárními zásnubními prsteny, které vyjadřovaly romantickou lásku a angažovanost mezi dvěma lidmi.

Dnes jsou zlaté diamantové prsteny s jednoduchým brusem stále žádaným šperkem. Oceněny jsou pro svou jednoduchost, elegance a nadčasovost. I když se mění módní trendy a designy, tyto prsteny zůstávají věčně aktuální a ceněné pro svou historii a symboliku.

Každý zlatý diamantový prsten s jednoduchým brusem je jedinečným dílem, které spojuje minulost s přítomností. Je to šperk, který nese nejen krásu, ale i bohatou historii a tradici, která jej obklopuje.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz