Zlaté náušnice s korálem - první republika

Kód: 2548
9 200 Kč
Momentálně nedostupné (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velice krásné zlaté náušnice s korálem - první republika, na šroubek.

Au 580/1000, punc čejka.

Váha: 2,55 g

..................................................................................................

Zlaté náušnice s červeným korálem byly v období první republiky výrazným módním doplňkem, který zdobil uši šarmantních dám a dodával jim noblesní vzhled. Život v této éře byl poznamenán nejen politickými změnami, ale také proměnami vkusu a módy. Náušnice se staly symbolem elegance a vkusu, který je charakterizoval.

Zlaté náušnice byly často vyrobeny z jemného zlata, které zdobily drobné detaily a zdůrazňovaly krásu žen. Mistrovské ruční práce, zdobení klenotů a pozlacení dodávaly náušnicím jedinečnost a vyšperkovaly každodenní šaty do výjimečné podoby.

Hlavním prvkem těchto náušnic byly červené korály. Korálky se získávaly především z mořských korálových útesů a byly velmi ceněny pro svou intenzivní barvu a přirozenou krásu. Symbolizovaly lásku, vášeň a krvavé zápory, které byly v té době spojovány s nově vzniklou republikou.

Móda té doby byla velmi elegantní a ženská. Dámy nosily dlouhé šaty, které podtrhovaly jejich postavu a zdůrazňovaly linie jejich těla. Zlaté náušnice s červenými korály dokonale doplňovaly tento styl a přidávaly k němu špetku luxusu a noblesy.

V této době byly ženy přitahovány uměním, módními přehlídkami, společenskými akcemi a elegantními večírky. Zlaté náušnice s korály byly nedílnou součástí těchto společenských událostí a dodávaly ženám sebevědomí a krásu.

Celkově lze říci, že zlaté náušnice s červeným korálem byly výrazným a oblíbeným módním prvkem v období první republiky. Dodávaly ženám noblesní a elegantní vzhled, který se perfektně hodil k módnímu vkusu té doby. Dnes jsou tyto náušnice cenným a vzácným klenotem, který připomíná dobu plnou proměn a elegance.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz