Tanzanitové zlaté náušnice

Kód: C337
15 000 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tanzanitové zlaté náušnice, současná práce.

Přírodní Tanzanit o váze 1,47 a 1,64 ct, kvalita kamenů  SI a VS

Au 585/1000

celková váha : 1,58 g 

délka: 0,8 cm 

 -----------------------------------------------------------------------------

Tanzanit je vzácný druh drahokamu, který se vyskytuje pouze v jednom místě na světě - v Národním parku Arusha v Tanzanii. Tento kámen byl objeven v roce 1967 a od té doby se stal velmi ceněným pro svou jedinečnou modrou až fialovou barvu.

Jedním z důvodů, proč je tanzanit tak cenný, je jeho vzácnost. Kvůli omezenému množství kamenů, které se nacházejí v přírodě, jsou ceny tanzanitu většinou vyšší než ceny jiných drahokamů, jako jsou safíry nebo rubíny.

Tanzanit také vyniká svou barvou, která se pohybuje od světle modré až po tmavě fialovou. Tyto odstíny jsou velmi vzácné a krásné, což dělá z tanzanitu atraktivní volbu pro šperky.

Kromě toho, že je tanzanit cenný a krásný, je také dobrou investicí. Cena tanzanitu se od jeho objevení v roce 1967 zvýšila o více než 5000% a stále roste. Investice do tanzanitu může být pro některé lidi dobrým způsobem, jak diversifikovat své investice a získat zisk z rostoucí ceny tohoto drahokamu.

Je důležité si uvědomit, že jako s jakýmkoli investicí, je důležité být opatrný a informovaný při nákupu tanzanitu. Je důležité koupit od důvěryhodného prodejce a získat certifikát o pravosti kamene.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz