Zlatý přívěšek s topazy

Kód: C378
10 000 Kč
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlatý přívěšek s topazy ze druhé poloviny 20. století.

Přívěšek obsahuje 11 kusů přírodních topazů o celkové váze cca 13,2 karátů.

Au 585/1000

Každý topaz má velikost 4,5 x 2,5 mm.

Celková váha přívěsku: 4,20 gramů.

...............................................................................................................

V průběhu lidských dějin byly šperky vždy symbolem luxusu, krásy a moci. Mezi nimi vynikaly zlaté přívěšky zdobené drahocennými kameny, které přitahovaly pozornost svým nádherným vzhledem a historickým významem.

Mezi ty nejzajímavější klenoty patřily zlaté přívěšky s topazy, vzácnými a ceněnými drahokamy, které se vyskytovaly v různých odstínech od průsvitných azurových po teplé zlaté tóny. Topazy byly oceňovány pro svou krásu i nadčasovost, a tak si našly své místo v různých kulturách a civilizacích.

Historicky byly zlaté přívěšky s topazy spojovány s bohatstvím a mocí. Nosily je nejen panovnice a královské rodiny, ale také aristokraté a vlivní lidé. Tyto klenoty byly často darovány jako diplomatické dary nebo jako vyjádření uznání a respektu.

Topazy byly také spojovány s mýty a legendami. V některých starověkých civilizacích byly považovány za ochranné kameny, které měly chránit svého nositele před nebezpečím a negativními vlivy. Věřilo se, že topaz může přinést klid a harmonii duše a podpořit osobní rozvoj a sebeuvědomění.

Zlaté přívěšky s topazy byly vyhledávanými klenoty po celá staletí, a jejich popularita neklesá ani v současné době. Moderní designéři si s nimi hrají a vytvářejí šperky s různými styly a výrazem, aby vyhověli vkusu dnešních zákazníků.

Ať už jsou zlaté přívěšky s topazy vnímány z historického nebo estetického pohledu, jejich kouzlo zůstává neotřesitelné. Tato vzácná kombinace zlata a topazů vytváří umělecká díla, která nás vtahují do historie a připomínají nám, jak mocným prvkem může být šperk v přenášení hodnot a příběhů z generace na generaci.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz